E-Yatırım Hesabı Açmak ve Doğru Yatırım

E-Yatırım Hesabı Açmak ve Doğru Yatırım
E-Yatırım Hesabı Açmak ve Doğru Yatırım

E-Yatırım Hesabı Açmak – Buradaki amacımız elimizde bulunandan daha fazlasını kazanmak olmalıdır. Çünkü yatırımın amacı kazanç sağlamak ya da elimizdeki mevcut paranın enflasyon karşısında değer kaybetmesini önlemektir.

İyi Bir Yatırım Nasıl Olmalıdır?

Yatırımın tanımını da yaparken bahsettiğimiz gibi bize kazanç sağlaması ön planda olmalıdır. Aynı zamanda birikim, yani yatırım yaptığımız kaynağa anında ulaşabilmeli ve farklı amaçlar doğrultusunda bunu kullanabilmeliyiz.

Bu noktada da tabi ki bize en büyük yardımcı bankaların sunmuş olduğu son teknoloji hizmetlerden biri olan e-yatırım karşımıza çıkıyor.

E-Yatırım Hesabı Kullanmak

E-Yatırım öncelikle sunmuş olduğu kolaylıklar nedeniyle tercih ediliyor. Ve elbette güvenlik önlemleri de buna dahil. Elimiz de mevcut olan bir kaynağı yani altın, para, döviz bunlardan herhangi birini kimseye güvenemediğimiz bir ortamda muhafaza etmek oldukça zor görünüyor. Sanal sistemde ise bizlere bu konuda oldukça güvenilir bir ortam sunuluyor.

Bu güvenlik önlemlerinden şu şekilde örnek verebiliriz: mobil işlemlerinizi tek bir telefonda kullanmayı seçerseniz sadece aktif hale getirdiğiniz telefonda kullanabiliyorsunuz başka bir telefonda açılmaya çalışıldığında anında size bilgi mesajları gelmeye başlıyor, mobil bankanıza her giriş yaptığınızda aktif olan cep numaranıza tek kullanımlık şifre geliyor. Bu güvenlik önlemleri de bizlere gönlümüz rahat aklımız rahat yatırım yapmamızı sağlıyor.

E-Yatırım İle Ne Tür Yatırımlar Yapılabilir?

Bu konuda da e-yatırım bizlere oldukça fazla imkan sunuyor. Vadeli bir hesap açabilirsiniz. Vade oranları aylık, yıllık yatırmış olduğunuz zaman dilimine ve bankalara göre farklılıklar gösteriyor. En kısa zamanda en yüksek faiz oranını veren banka ile çalışmak size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Döviz alabilirsiniz ya da altın hesabınızda altın biriktirmeye başlayabilirsiniz.

E-Yatırım Hesabı Nasıl Kullanılır

İlk önceliğiniz hangi banka ile çalışacağınızı belirlemekle başlıyor. Sizlere buradaki önerimiz en yüksek faiz oranlarını kısa vadede sunan bankaları tercih etmeniz. Daha sonra mobil bankacılık işlemlerinden seçmiş olduğunuz bankayı telefonunuza yüklemeniz ardından yapacağınız tüm yatırım işlemleriniz sadece birkaç dakika sürecek.

Yatırım işlemleri bölümünden hangi alanda ne kadar yatırım yapacağınızı seçmek kalıyor. Kısa, basit, anlaşılır, kolay ve güvenli bir yatırım imkanı sunuyor e-yatırım bizlere.