Emekli Maaşı ile İhtiyaç Kredisi Almak

Emekli Maaşı ile İhtiyaç Kredisi Almak
Emekli Maaşı ile İhtiyaç Kredisi Almak
Emekli maaşı, iş hayatının bittiği yerde başlamaktadır.

İş hayatının maddi getirisi emeklilik maaşına göre daha fazladır bu nedenle zaman zaman emekliler ekonomik sıkıntılar yaşayabilmektedirler.

Bunun gibi durumlarda kullanılmak üzere bankalar, emeklilere de kredi hizmeti sunmaktadırlar. Yoğun talep gören bankacılık hizmetlerinden biri de emekli ihtiyaç kredisi olmaktadır.
Emekliye Kredi Verilir mi?

Toplumun büyük bir kesimini öğrenciler ve çalışan kesim oluştursa da emekliler de ülke ekonomisine etki etmektedirler.

Sigortalı olarak çalışan, devletin belirlediği prim gününü dolduran ve yaş kriterini sağlayan herkes emekliliğe hak kazanabilmektedir. Çocukluk, gençlik, yetişkinlik dönemini eğitim alarak ve çalışarak geçiren kişilerin yaşlılık sürecinde dinlenerek rahat bir hayat yaşamaları için emekli maaşı ödemesi yapılmaktadır. Maaşlarını kullanarak çeşitli harcamalar, yatırımlar veya birikimler yapan emekliler ülkenin finansal döngüsünde aktif olarak yer almaktadırlar. Bu durum da bankalar için emeklileri potansiyel müşteri kitlesi haline getirmektedir. Bankalar bu nedenle emeklilere özel bankacılık hizmeti sunarlar ve zaman zaman emeklilere özel kampanyalar düzenlerler.

Kredi kullanımı, kredi kartı, promosyon gibi çeşitli bankacılık hizmetlerinin emeklilere sunulduğu görülmektedir. Kısacası, emekliye kredi verilmektedir.

Emekli Maaşı ile Kullanılacak Krediler

Bankaların ürün ve hizmetleri müşteri kitlesi bazında özelleştirilmektedir. Müşteri kitlesinin ihtiyaç analizinin yapılması, kitlenin niteliklerinin belirlenmesi sunulacak hizmetten verim alınması için oldukça önemlidir.

Bankacılık ürün ve hizmetleri, müşterinin ihtiyacını karşıladığı sürece verimli görülmektedir. Bu nedenle bankaların müşteri kitleleri bireysel, ticari, kurumsal gibi gruplara ayrılmaktadır. Sunulan bankacılık hizmetleri temelde aynı olsa da bu grupların ihtiyaçlarına göre yeniden şekillendirilmektedir. Örneğin banka kredileri bütün müşteri kitlelerine hitap eden oldukça yaygın bir bankacılık hizmetidir. Ancak büyük bir şirketin kullanacağı kredi ile bir emeklinin kullanacağı kredilerin özellikleri farklı olmaktadır. Emekli maaşı ile kullanılabilecek krediler; konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisidir. Bu kredilere uygulanan faiz oranları emeklilere özel olarak değişebilmektedir. Emekli ihtiyaç kredisi hizmeti oldukça fazla talep görmektedir.

Emekli Maaşı ile İhtiyaç Kredisi Kullanmak

Ekonomik açıdan rahat bir emeklilik hayatı yaşamak için bazı durumlarda emekli maaşı tek başına yeterli olmamaktadır.

Böyle durumlarda bankalar kredi hizmetlerini devreye sokmaktadırlar. Müşterinin nakit sıkıntısı yaşadığı durumlarda ilk başvurduğu hizmet banka kredisidir. Yalnızca çalışan kesim değil emekliler de banka kredisi hizmetinden faydalanabilmektedir. Konut veya taşıt satın alma gereksinimleri haricinde yaşanan nakit ihtiyacını karşılamak için ihtiyaç kredisi hizmeti sunulmaktadır. İhtiyaç kredisine uygulanan vade ve faiz oranı gibi değişkenler müşteri kitlesine göre farklılık gösterebilmektedir. Bankalar kimi zaman emeklilere özel emekli ihtiyaç kredisi kampanyaları yapmaktadırlar. Daha düşük faiz oranıyla sunulan bu ihtiyaç kredileri, emeklilerden büyük talep görmektedir.

Emekli maaşı ile ihtiyaç kredisi kullanmak için ekstra bir prosedür uygulanmamaktadır. Bankanın aradığı kriterlere sahip olduğunuzu belgelerle beyan ettiğiniz takdirde kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuz onaylandıktan sonra ihtiyaç kredinizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.