Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Finansal Okuryazarlık Eğitimi
Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Bireylerin  finansal  sistem  hakkında  daha  fazla  bilgiye  sahip  olmaları,  bireysel  tasarrufların artırılması  ve  karşılaşılabilecek  finansal  risklerin  daha  iyi  yönetilebilmesi  açısından verilen eğitime Finansal Okuryazarlık Eğitimi adı verilir.

Finansal  bilgi  düzeyinin  artması,  bireylerin  sağlıklı  finansal kararlar almalarında büyük bir holdingden küçük bir ailenin ekonomisine kadar daha iyi bir ekonomik planlama içine girmelerini sağlar.

Toplum genelinde verilen doğru Finansal Okuryazarlık Eğitimi ise toplum genelinde bir refah artışına yol açacaktır.

Finansal Okuryazarlık Dersleri

 1. Finansal Okuryazarlık
 2. Kişisel Finansal Planlama
 3. Yatırım Kararları ve Yatırım Planı
 4. Yatırım Aracı Seçimi ve Yatırım Portföyü
 5. Yatırımlarda Risk Yönetimi
 6. Yatırımcı İlişkileri
 7. Sermaye Piyasası Kurumlarına Bakış
 8. Sermaye Piyasası Kurumlarına Bakış
 9. Menkul Kıymet ve Borsa Terminolojisi
 10. Menkul Kıymet ve Borsa Terminolojisi
 11. Yatırım araçları
 12. Pay Alım Satım Yöntemi
 13. Problem Çözümleri

Uzaktan Finansal Okuryazarlık Eğitimi Almak?

Çalışmalarınızın karşılığında kazandığınız paradan daha da önemlisi bu parayı nasıl yönettiğinizdir.

Kazandığınız paranın miktarından çok parayı hangi yollarda kullanacağınız geleceğinizdeki ekonomik yaşantınıza daha çok yön verecektir. Doğru yönetilmeyen para, size fayda sağlamada yetersiz olacağı gibi zarar da verebilir. Düşünün bir milyon TL’niz var ve bunu çok uzun vadede çok az getirisi olan bir yatırımda kullanıyorsunuz ya da bin TL’niz var ve her gün bin TL daha kazanmanızı sağlayacak bir yatırımda kullanıyorsunuz hangisi daha mantıklı? Bu sebeple paranızın miktarından çok hangi yola harcadığınız daha önemli.

Finansal Yönetim Eğitimi sayesinde mevcut mal ve kazançlarınızı etkin yönetmeyi öğreneceksiniz. Risk analizi, portföy yönetimi, sermaye artırımı gibi konularda da bilgi birikiminizi artması ile hangi yönde yatırımın size daha uygun olacağını ve gelecek yaşantınızdaki refah düzeyinizin artması için ne gibi yatırımlar yapmanız gerektiğini daha iyi planlayabilecek daha iyi bir yaşantının yolunu açabileceksiniz.

 1. Ücretsiz online sertifika programı eğitimi bölümleri içerisinde yer alan Finansal Okuryazarlık eğitimi size, görev yaptığınız ya da sahibi olduğunuz iş yerinde daha doğru ekonomik kararlar almanızı, mevcut para ve malın daha profesyonel yönetilmesini, para ve mal temininin daha uygun şartlarda yapılmasını öğretecektir.
 2. İş yerinizin finans çalışmalarını çok daha bilimsel tekniklerle gerçekleştirebileceksiniz. Risk yönetimini öğrenip, bunu firmanızda uygulayabileceksiniz. Finansal Yönetim ile ilgili proje oluşturma, projeyi uygulama konularında bilgi sahibi olacaksınız. Sermaye artırımı, portföy yönetimi gibi bir çok konuda bilimsel eğitim alacaksınız.
 3. Ev ekonomisi yönetirken hangi yönde yatırım yapmanız gerektiğini ve hangi harcamalarınızın size fayda hangilerinin zarar getirdiğini daha iyi okuyup refah düzeyinizi artırabileceksiniz.
 4. Toplum genelinde verilen bir Finansal Okuryazarlık Eğitimi ile toplum refahını yükseltmekte mümkün olacaktır.

Finansal Okuryazarlık Eğitimi Online Kimler Alabilir?

 • İşletmelerin finans bölümünde çalışan uzman ve uzman yardımcıları,
 • Muhasebeciler,
 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ve finans alanında iş arayanlar,
 • Bu alana ilgi duyan herkes.
  Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler:
 • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.
 • Aktif bir internet bağlantısı.

Neler öğreneceksiniz?

Finansal okuryazarlık eğitimi, hem çalışanlar, hem finans biriminde görev alanlar, hem tüm yöneticiler ve işverenler tarafından alınması gereken bir eğitimdir.

Bir işletmenin yöneticileri ve uzmanları finans dilini anlamaları ve konuşabiliyor olmaları gerekir. Bir işletmenin kazandığı para miktarı kadar kazandığı o parayı hangi yatırıma harcama yaptığında geleceği açısından çok önemlidir. Finans yönetimi ve mali analiz gibi kavramları bilmeyen yöneticilerin iş dünyasında değer elde etmesi mümkün olmaz. Parayı kullanmayı bilmeyen birinden onu yönetmesini de beklemezsiniz. Finansal yönetim eğitiminde finans terminolojisi ve finansal yönetime dair tüm kavramlar açık bir şekilde öğretilir.

Bu eğitim ile alacağınız dersler, hem işinizde yükselmenize, hem çalıştığınız işletmenin daha verimli olmasına yol açacaktır. Ayrıca aileniz içerisinde de göstereceğiniz finansal yetkinliğiniz hem aile refahınızı yükseltecek hem de size gelecekte ekonomik açıdan daha güçlü bir hayat sunacaktır. Finansal yönetim eğitimi, online sertifika eğitimi programları içerisinde yer alır. Bu eğitimi ücretsiz olarak alabilme imkanına sahipsiniz. Eğitim sonucu alacağınız sertifikada iş hayatınızda size birçok kolaylık sağlayacak yükselmenize ve ya şirketinizin yükselmesine yardımda bulunacaktır.

Bu eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrenciler aşağıdaki alan ve pozisyonlarda iş aramaya başlayabilir:

 • Finans kuruluşları
 • Finansal yatırım şirketleri
 • Borsa şirketleri
 • Muhasebe ve mali müşavirlik büroları
 • Şirketlerin finans departmanları
Gizem Aksay hakkında
gizem@finans-tr.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*