İş Bankası BES (Bireysel Emeklilik Sistemi)

İş Bankası BES (Bireysel Emeklilik Sistemi)
İş Bankası BES (Bireysel Emeklilik Sistemi)

İş Bankası BES – İş Bankası bankacılık ve sigortacı alanında 96 yıllık tecrübesi ile önemli bir yere sahip olduğu biliniyor. Aynı başarıyı sigorta ve bireysel emeklilik alanında da sağlamış olduğu gözlemleniyor. Anadolu Hayat Emeklilik, hem fon hem de portföy büyüklüğüyle bireysel emeklilik sisteminde ilk sıraları alıyor.

İş Bankası BES

Bireysel emeklilik sistemi, geleceğe güvenle bakmanızı sağlayan bir özelliğe sahiptir. Size emeklilik döneminizde ek gelir imkanı sunarak yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefler. Sistemde 10 yıl ve 56 yaş kuralını sağlamanız halinde emekliliğe hak kazanmış olursunuz.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Emeklilik döneminizde birikimlerinizi, ister toplu olarak alabilir isterseniz maaş seçeneğini tercih edebilirsiniz. Emeklilik döneminin yanı sıra sadece birikim sağlamayı hedefleyen, kumbara niteliği taşıyabilecek bir sistemdir. Bireysel emeklilik sistemi, sosyal güvenlik kurumuna bir alternatif değildir. Tamamlayıcı nitelikte bir sistemdir.

İş Bankası BES Kimler Dahil Olabilir?

18 yaşını doldurmuş herkes bireysel emeklilik sistemine dahil olabilir.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir? Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl Çalışır?

Bireysel emeklilik sistemine dahil olmak isteyen müşteriler hazırlanan özel planlar doğrultusunda seçim yapabilir. Bu planlar; yaş, meslek, ödeme imkanı ve beklentilere göre farklılık gösterdiği biliniyor. Bireysel emeklilik sistemi fonlama sistemi ile çalışıyor. Ödeme periyotlarına göre belirlemiş olduğunuz katkı paylarınız tercih ettiğiniz fonlarda değerlendirilir. İster %100 oranı şartını sağlamak suretiyle birikimlerinizi tek bir fonda değerlendirebilirsiniz.

İsterseniz %100 oran şartını sağlamak suretiyle birden fazla fon tercihinde bulunabilirsiniz. Fon sisteminin yanı sıra, yapmış olduğunuz katkı payı ödemenize %25 devlet katkısı alıyorsunuz. Hem fon hem de devlet katkısı ile desteklenen bir sistemdir. Fon takibinde zorlanan müşteriler için 2020 yılı itibari ile Fonmatik isimli bir destek robotu hazırlanmıştır. Bu sayede bireysel emeklilik müşterileri fonlarını düzenli bir şekilde takip edebiliyor. Ayrıca piyasa beklentileri ışığında getirilerini arttırdıkları biliniyor.

Sunulan El Avantajlar Nelerdir?

Anadolu Hayat Emeklilik, bireysel emeklilik sistemine dahil olan müşterilerine bazı ek avantajlar sunuyor.

Sunulan ek faydalar aşağıda listelenmiştir:

  • Sosyal güvenlik hizmeti
  • Yatırım danışmanlığı hizmeti
  • Anlaşmalı sağlık kurumlarında indirim
  • Ücretsiz acil ambulans hizmeti
  • Sağlık danışmanlığı hizmeti
  • Özel müşteri hizmetleri

Anadolu Sigorta’da kasko, konut ve sağlık sigortası hizmetlerinde %40’a varan indirim hizmeti Geleceğini planlamak, emeklilik döneminde iyi bir yaşam standartlarına sahip olmak isteyenlerin dahil olabileceği bir sistemdir. Bu sisteme öncülük eden Anadolu Hayat Emeklilik her kesime hitap eden planları ile sizleri geleceğe yatırım yapmaya davet ediyor.