Ziraat Bankası En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir?

Ziraat Bankası En Yüksek Vadeli Faiz Oranı nedir?

Ziraat Bankası En Yüksek Vadeli Faiz Oranı – Vadeli hesap; Bir hesaba yatırılan paranın belirli bir süre içerisinde faizle birlikte, fazladan getiri sağlayan bir hesaptır.

Örneğin; Hesaba yatırılan paranın belirli periyotlarla 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 1 yıl gibi sürelerde kazanç getiren ve süre uzadıkça kazancın arttığı bir sistemdir.

Ziraat Bankası En Yüksek Vadeli Faiz Oranı

Bir yılda 5.000 TL yatırırsak %9,25 oranında faizlenir. Yatırılan miktara göre faizin etkisi değişirken vadenin süresi faiz oranını belirlemektedir. İki yılda 100.000 TL vadeli faiz uygularsak faiz oranımız %6,50 olur, faizin süresini azaltırsak bir yılda %9,25 oranında faiz uygulanır.

En fazla 1-730 gün arası faiz uygulanırken en yüksek faiz oranı %9,25, %6.50 en düşük olanıdır.

Yatırım için en etkili yöntemlerden biridir Vadeli Mevduatlar!

Vadeli hesap açarken önemli olan birkaç madde vardır bunlar;

Vade sürelerine dikkat edilmeli, bankadan bankaya değişmektedir. Vadeli hesap başvurusundan sonra ne kadar süreyle içerde para tutacağınızı hesaplatırsınız, vadenin sonuna kadar bu paraya dokunamazsınız yatırdığınız miktar ve süreyi uzattıkça elde edeceğiniz gelir de artacaktır.

  • Faiz Nedir? Genel olarak faiz sermayenin gelir oranıdır veya bir borç anlaşmasından elde edilen gelir oranıdır. Nominal ve reel olmak üzere, nominal olan bankalar vb. organizasyon ve kurumlar kullanırken reel faiz oranı ile enflasyona göre düzenlenen faiz oranıdır.
  • Faiz Oranı Nedir? Faiz oranlarının çeşitleri oldukça farklıdır. Düşünüldüğünde ödenecek tutar da değişir. Bu kredi türüne, süresine, talep edilen kurumun türüne göre değişir. Bankalar arasında faiz oranı en düşük hangisi ise müşteri o bankayı tercih eder. Örnek krediler; Konut kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi, kobi, taşıt kredisidir. Kredilere göre bu oranda değişmektedir.
  • Nasıl Hesaplanır? Kendimize vadeli faiz oranlı bir hesap açalım ve hesabımıza 35.000 TL yatıralım. 1 yılda elde edeceğimiz;

Ziraat Bankası En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Kâr Hesaplama ; Günlük faiz=(anapara(35.000)/100) x (faiz oranımız (%6,50)/365) x gün sayısı (365).

Yani bizim bir yılda elde ettiğimiz kazanç 2.002,00 TL (%5,72) olacaktır. Ziraat bankası oranıdır. Tabii ki kesin olmamakla birlikte borsa ve yaptığınız yatırımın miktarı, türüne bağlı olarak faiz oranları değişkenlik göstermektedir. Burada ise sizlere TL cinsinden ziraat bankası en yüksek, en düşük faiz oranlarını gösterdik.