QNB Finansbank Vadeli Mevduat Hesaplarına Genel Bakış

QNB Finansbank Vadeli Mevduat

QNB Finansbank Vadeli Mevduat – Vadeli mevduat hesapları, hem bireysel hem de kurumsal olarak açılabilen hesaplardır.

Vadeli mevduat hesaplarında birikim elde etmenin yanı sıra getiri elde etme imkanı olduğu görülüyor.

Bazı bankalarda, vadeli mevduat hesapları için belirlenen sürelerde farklılık olduğu biliniyor. 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl vade sürelerinin yanı sıra günlük süre belirlemesi sağlayan bankalarında olduğu görülüyor.

Günlük vade süresi ile yatırımcılar ihtiyaçları olması halinde vade bozulmadan tutar temini sağlayabiliyorlar. Bu durum vadeli mevduat yatırımı yapmak isteyen müşteriler için banka tercihinde artı oluşturuyor.

QNB Finansbank Vadeli Mevduat Hesapları

Finansbank, vadeli mevduat hesabı ile yatırım yapmak isteyenleri %16.25 faiz oranı ile karşılıyor.

( Bu oran için 2020 Aralık dönemi baz alınmıştır.) Bu faiz oranından yararlanabilmek için son 6 aylık sürede bankada açılmış bir vadeli hesap olmaması gerektiği biliniyor. Ayrıca belirlenen limitlerde hesap açılışı sağlamanın önemi de vurgulanıyor. Hoş geldin faizi kullanımında limit belirlemesi olduğu gözlemleniyor.

5,000,000 TL üzeri yatırıma sahip olan müşterilere bu oran uygulanmıyor. Aynı durumun 3,000,000 USD- EUR üzeri hesapları da kapsadığı görülüyor. Ayrıca faiz oranı açılan vadeye, vade süresine ve yatırım cinsine göre farklılık gösteriyor. Hoş geldin faizinin yanı sıra belirlenen faiz oranları ile sabit getiri elde etme imkanı sunuyor.

QNB Finansbank’tan Vadeli Mevduat Hesabı Açma

Finansbank, yatırımcılarına hem yüz yüze hem de internet kolaylığı ile hesap açma imkanı sunuyor. Şubelerden, müşteri hizmetleri üzerinden ve internet bankacılığı vasıtası ile vadeli mevduat hesabı oluşturmada birden fazla seçenek sunulmaktadır.

Finansbank Vadeli Mevduat Hesaplarında Yatırım Süreleri Nasıl Belirlenir?

Vadeli mevduat hesaplarına para yatırma ve para çekme işlemlerinin yapılabilmesi için vade sürelerine dikkat edilmesi gerekiyor. Vade tarihi gelmeden yapılan işlemlerde vade bozulma durumu söz konusudur. Bu durumda yatırımcıların faiz getirisinden yararlanamadığı görülüyor.

QNB Finansbank Vadeli Mevduat Hesaplarında Süre

Vadeli mevduat hesaplarına süre belirlemesi olduğu için erken kapama işlemlerinde faiz oranından yararlanamama durumunun söz konusu olduğu biliniyor. Bu durum vade süresi gelmeden para yatırma ve çekme durumu ile aynı özelliği taşıyor.

Mert Özışık hakkında
mert@finans-tr.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*